Купити квиток

Про нас

Про нас

"31 січня 1976 року в Колобжезі було створено компанію "Polska Żegluga Bałtycka" (Польське Балтійське судноплавство). Слова Pomerania, Silesia, Wawel, Łańcut, Rogalin, Baltivia, Wilanów, Gryf, Nieborów, Mazovia, джерелом яких є історія Польщі, завдяки PŻB для мільйонів поляків стали символом пригод, подорожей, здійснення мрії, незабутніх вражень. Для людей, що працюють в PŻB, це символ будинку і почуття безпеки. Вони приїхали сюди з найвіддаленіших куточків країни. Віддаючи свої навички, талант і серце, вони створили досягнення судноплавної компанії "Polska Żegluga Bałtycka". Підприємство, яке при змінних вітрах, вже 40 років тримає кермо польського поромного судноплавства на Балтиці під знаком "Polferries"."

Ці слова, що містяться у вступі до книги про 40-річну історію судноплавної компанії "Polska Żegluga Bałtycka" під назвою "PŻB - компанія з душею" (PŻB firma z duszą), говорять про роль, яку грає PŻB в економічному житті не тільки Колобжега, але регіону і країни. Видана в ювілейний рік книга нагадує про людей і події цього першого періоду і наступних років. Серед них - засновник підприємства Ян Шиманьський.  Вона описує атмосферу, що супроводжує PŻB з моменту її створення до сьогоднішнього дня.

Сьогодні судноплавна компанія "Polska Żegluga Bałtycka" є поромним судновласником. На початку своєї діяльності підприємство також мало парк вантажних суден. Мало хто пам'ятає їхні назви: Hajnówka, Ruciane, Barlinek, Ina, Ner, Soła, Krutynia, Orla, Odra, Goplana, Krasnal, Nimfa, Świetlik, Rusałka. У 1976 р. їхнім рідним портом замість Гдині та Щецина став Колобжег.

У 1976 році зі створенням PŻB два польських судновласника - PLO і PŻM - на підставі урядових рішень передали судна PŻB. Перехід пройшов добре, без перешкод у перевезеннях. Разом з кожним судном судновласник обзавівся екіпажем досвідчених моряків. Перше судно PŻB увійшло до порту Колобжега 11 травня 1976 р. За його штурвалом стояв капітан Влодзімеж Маковські.

Наступного року, 1977 р. таким же плавним способом, PŻB прийняла пороми від PLO. Прийняття відбулося разом з лініями, екіпажами і назвою Polferries, під якою здійснювалося лайнерне перевезення. Перші пороми: MF Gryf, MF Skandynawia, MF Wawel i MF Wilanów. Судноплавна компанія "Polska Żegluga Bałtycka" була створена як багатоцільове підприємство з великою структурою. Вона керувала торговим портом в Колобжезі, який вона розширила, і створила мережу представництв по всій країні та в зарубіжних портах.

У 1978 р. великою для PŻB подією став запуск лінії в Англію, в Філіксстоу на новому поромі Pomerania. Пороми PŻB протягом багатьох років плавали в Істад, Гельсінкі, Нинесгамн, Карлскруну, Окселесунд, Вісбю, Копенгаген, Травемюнде, Мальме, Ригу і Ренне. До праці в PŻB залучалися люди з усієї Польщі. Вони отримували в Колобжезі роботу і житло. У першій половині 80-х рр. колобжеський судновласник найняв майже 3,5 тис. працівників.

У січні 1981 р. Судноплавна компанія "Polska Żegluga Bałtycka" мала флот з 6 поромів. Це був куплений у фінського судновласника Рогалін , побудований в Щецинській верфі Померанія і Сілезія, а також раніше прийнятий Wawel, Wilanów i Skandynawia. Вона також мала 17 вантажних суден, у тому числі побудованих у 1980 р. чотири нових одиниці: Opal, Rubin, Saphir i Smaragd.

Під впливом економічних змін змінювалася і PŻB. Перші роки розвитку, в які підприємство інвестувало, завойовувало ринки, обіг пасажирів і вантажів був порушений воєнним станом і економічними труднощами країни. PŻB перемогла ці труднощі в середині вісімдесятих. У цей час підприємством керував Штефан Гжембіцькі.

Після воєнного стану з кожним роком збільшувалася кількість пасажирів і вантажів, що перевозилися поромами, і, таким чином, зростали доходи колобжезького судновласника. У 1985 р. був куплений паром Ланьцут, у 1988 р. - пором Нєборув. У Колобжезі PŻB інвестувала в торговий порт, будувала робочі квартири, у тому числі на колобжеському старому місті.

У 1988 р. пороми PŻB перевезли понад 400 тис. пасажирів, 70 тис. легкових автомобілів, 25 тис. вантажних автомобілів. Прибуток PŻB виріс на 35 відсотків. Це дозволило почати найбільшу інвестицію PŻB, яка представляла будівництво поромної бази в Свіноуйсьце. Вона була розпочата в 1988 р. 

У 1989 році PŻB експлуатувала рекордну кількість ліній: 6 постійних ліній і 2 сезонні: Свіноуйсьце-Істад, Свіноуйсьце-Копенгаген, Свіноуйсьце–Травемюнде, Травемюнде–Ренне, Гданськ–Нюнесхамн, Гданськ–Гельсінкі, Гданськ–Рига і Гельсінкі–Вісбю. У 1989 р. вже у вересні "Польський Кур'єр" повідомив: "Пороми тріщать по швах". PŻB у 1989 р. перевезла рекордну кількість пасажирів: 655 617 осіб, а також 145 тис. легкових і 21 703 вантажних автомобілів.

Поромна база в Свіноуйсьце будувалася 12 років. Інвестиції були завершені в лютому 2000 р. На 75 відсотків вона фінансувалася за рахунок допомоги держбюджету.  Після завершення будівництва в 2,5 рази збільшилися можливості обслуговування поромів і вантажів. База могла обслуговувати 810 тис. пасажирів, 150 тис. легкових автомобілів і 60 тис. вантажних автомобілів в рік.

31 грудня 1991 року PŻB, що була державним підприємством, була перетворена на акціонерне товариство держави. У наступні роки це призвело до спроб приватизації Міністерством фінансів. Всі вони значною мірою впливали на порушення поточної діяльності судновласника.

9 червня 1994 PŻB на чолі з Анджеєм Гротовським здійснила урочисте відкриття пасажирської частини споруджуваної в Свіноуйсьце бази. Був представлений сучасний морський вокзал з залами для пасажирів.

У 90-ті рр. PŻB поступово продавала свої вантажні судна, останні були продані після 2000 року. З точки зору судновласника ця частина судноплавства становила маржу бізнесу і не приносила достатньо великих доходів.

У 2000 р. було прийнято рішення продати поромну базу в Свіноуйсьце, так як PŻB приносила збитки. Її вартість відповідала боргу PŻB. І хоча поромна база для людей, пов'язаних з PŻB, досі не відновлена, її продаж дозволив компанії знову встати на ноги. У цей період PŻB також продала багато інших об'єктів нерухомості на території Колобжега.

Після 2000 року PŻB знову інвестувала у флот. У 2003 році, коли PŻB очолив Ян Вархол, був куплений пором Scandinavia, в 2004 році. новий пором Wawel, а в 2007 році Baltivia.

У 2009 р. був проданий торговий порт місту Колобжег. Результати, отримані на перевалках у Колобжезі, не були для судновласника задовільними. Хоча в 1990 р. вони склали 264 тис. тонн, а порт відвідало 320 суден, в 2003-2006 роках вони впали приблизно до 150 тис. тонн і 250 суден. У 2008 і 2009 рр. було перевантажено вже тільки близько 100 тис. тонн і обслужено 160 суден.

Прекрасним моментом, який назавжди збережеться не тільки в історії PŻB, але і мореплавства, стала триразова участь екіпажів порома Scandinavia в акціях з надання допомоги морякам на Балтиці в 2007 і 2008 роках. За що екіпажі і капітани Войцех Собковяк і Кшиштоф Поразіньскі були удостоєні честі Шведської організації мореплавців і Польського мореплавного союзу.

Наприкінці 2010 року PŻB приносила збитки. Причиною проблем стала все більш сильна присутність конкуренції на лініях PŻB. Однак після внутрішньої мобілізації, продажі частини флоту (порома Pomerania в 2011 році) змінили розклад рейсів і завдяки багатьом іншим діям, PŻB на чолі з Пьотром Редмерським "повернулася у стрій" і почала приносити прибуток. В результаті Колобжезький судновласник у 2014 р. купив, а в 2015 р. впровадив у лінію новий пором - Mazovia, ніс якого був розфарбований гдинським художником Маріушем Варасом. Mazovia був першим у Польщі поромом з кольоровим носом! Графічне покриття площею прибл. 600 кв. м. має форму риби, що виринає з моря, а її луска утворює візерунки, що асоціюються з рибальськими вирізами. Художник, створюючи графічне зображення, об'єднав традиції Мазовії з морським кліматом. У 2017 році колобжеський судновласник придбав ще один пором Cracovia, ніс якого також був розфарбований Маріушем Варасом. Барвисте графічне зображення, що зображає кита, має площу до 900 кв. м. У графітті є посилання на назву порома, автор був натхненний вітражами Станіслава Виспянського. Наступного року PŻB  придбала комфортабельний пором Nova Star, який був найнятий на лінії Гданськ-Нинесгамн.

АТ "Polska Żegluga Bałtycka" наразі знаходиться в Колобжезі, польський поромний оператор, який виступає під маркою "POLFERRIES", експлуатує п'ять поромів, що працюють на лініях:
m/f Nova Star, m/f Wawel на лінії Гданськ-Нинесгамн (Швеція),
m/f Cracovia, m/f  Mazovia i m/v Baltivia на лінії Свіноуйсьце-Істад, а в поєднанні з переправою через міст Оресунн маршрутСвіноуйсьце-Копенгаген через Істад,
Polska Żegluga Bałtycka має в своєму розпорядженні Морське туристичне агентство у Варшаві. Воно пропонує не тільки поромні квитки Polferries, а й квитки інших поромних перевізників. Компанія працює з багатьма європейськими туристичними агентствами, особливо зі скандинавських країн.

Пороми Polferries пропонують безпечне і зручне перевезення, традиційну добру кухню, можливість зробити привабливі покупки, і все це з відмінною атмосферою, створеною професійним і компетентним обслуговуванням.
Сьогодні пороми АТ "Polska Żegluga Bałtycka", що обслуговують маршрути зі Скандинавією, є сучасними, безпечними і цінними нашими пасажирськими і вантажними клієнтами.

АТ "Polska Żegluga Bałtycka"
78-100 Колобжег, вул. Портова, 41
тел. +48 94 35 52 102, 35 52 103
факс +48 94 35 52 208
e-mail: info@polferries.pl 

www.polferries.pl 

№ KRS 0000011871
Районний суд в Кошаліні IX відділ KRS
Статутний капітал 40 496 820,00 злотих
ІПН 671-010-07-02

Контакти - Індивідуальні та групові клієнти

Контакти - Вантаж